Министерство на труда и социалната политика връчи традиционните си награди за социална иновация по време на XXIX Международен панаир ТФ ФЕСТ 2026 „Млад предприемач“ в Пловдив. Инициативата има за цел да насърчи развитието на социалното предприемачество сред учениците и прилагането на устойчиви и социално отговорни бизнес решения.
В събитието участваха над 36 учебно-тренировъчни фирми от страната. Първо място беше присъдено на УТФ „Пейсифър“ от 56-о СУ „Проф. Константин Иречек“ – София, а отличия получиха още екипи от Варна и Националната търговско-банкова гимназия за иновативни идеи, свързани с устойчиво потребление, кръгова икономика и грижа за възрастни хора.
В рамките на панаира МТСП представи и информационен щанд, посветен на социалното предприемачество и корпоративната социална отговорност, както и организира кръгла маса за ролята на социалните иновации като решение на съвременните обществени предизвикателства. Участниците обсъдиха добри практики и възможности за развитие на социалната икономика и предприемаческото образование сред младите хора.