Милена Тодорова от Добрич спечели директна квота по спортна стрелба за Параолимпиадата в Рио Де Жанейро през 2016 г. Това е първата квота за България по спортна стрелба за хора с увреждания в цялата история на Параолимпийските игри.

От 7 до 15 юли най-добрият стрелец на Добрич участва в град Осиек, Република Хърватска, в Световната купа по спортна стрелба за хора с увреждания.

В този форум взеха участие около 230 души от 48 държави, като единствен представител за България бе Милена Великова Тодорова от Добрич.

В дисциплина прав – R4 – се състезаваха 50 мъже и жени, като тя лезе на финалите с 632.1 точки. Милена се бори срещу седем мъже и в крайното класиране зае пето място, с което спечели директна квота за Параолимпиадата през 2016 г. в Рио Де Жанейро.

Източник: Топновини